Dodaj do ulubionych | Startuj z nami

Strona główna | Systemy | Technologie | O firmie | Serwisy montażowe | Zasada działania | Partnerzy | Kontakt

Powrót 

Opis techniczno-funkcjonalny 

3. Rozlicznie eksploatacji pojazdów

Oferowane rozwiązanie umożliwia szczegółowe rozliczanie eksploatacji pojazdów wyposażonych w terminale. Dane o pozycji pojazdu oraz stanie czujników przesyłane są na bieżąco poprzez połączenie GPRS do serwera lub w przypadku niedostępności GPRS (np. poza granicami Polski ze względu na koszty) rejestrowane w pamięci urządzenia i przesłane automatyczne po nawiązaniu połączenia. Dane mogą być poddane obróbce przy wykorzystaniu aplikacji Combo Client. Aplikacja oferuje możliwość przeglądu informacji z zadanego przez użytkownika okresu, z wizualizacją w formie wykresów oraz pozycji na mapie.



Informacja zbiorcza z wykresem prędkości oraz zarysem trasy na mapie Polski. Aplikacja ma zabudowane wektorowe (umożliwiające łatwe i dokładne skalowanie bez przekłamań) mapy drogowe Polski, Europy oraz szczegółowe plany około 600 polskich miejscowości.



Wykres przebytej w zadanym okresie czasu odległości. Anomalie w wykresie w okolicach 10 listopada są dowodem próby „oszukania” systemu – tu przejazdem z wyłączonym zasilaniem urządzenia. Czerwona linia oznacza aktualnie oglądany rekord – położenie pojazdu w danym momencie jest również wizualizowane na mapie.



Informacja o osiąganych w zadanym okresie prędkościach z filtrem ustawionym na prędkości przekraczające 90 km/h. W oknie rekordów widoczne są jedynie zapisy spełniające kryteria określone w filtrze (czyli prędkość powyżej 90 km/h). Podświetlony rekord jest wizualizowany na mapie. Na wykresie kolorem czerwonym są oznaczone przekroczenia prędkości. Widoczne na mapie przerywane linie otaczające miasta informują o możliwości wyświetlenia planu szczegółowego miasta.



Pozycja pojazdu we wskazanym czasie. Na mapie widoczny jest również kierunek jazdy. W polu rekordu zawarta jest informacja o czasie, prędkości i ilości paliwa.



Zbiorcza informacja o czasie pracy pojazdu. Słupki wykresu obrazują dzienny czas jazdy w zadanym okresie, po prawej stronie widoczne są informacje liczbowe.



Informacja o czasie pracy pojazdu danego dnia. Niebieskie pola na wykresie oznaczają pracę (jazdę), białe postój. Czerwona kreska wskazuje przeglądany rekord. Pozycja pojazdu jest wizualizowana na mapie.



Informacja o zużyciu paliwa w zadanym okresie. Na wykresie widać poziom paliwa w zbiorniku w funkcji czasu. Informację o stanie paliwa terminal pobiera z odpowiednio skalibrowanego fabrycznego czujnika samochodu.



Informacja o stanie paliwa w zadanym okresie z włączonym filtrem tankowań. Prezentowane są wyłącznie rekordy z zarejestrowanym tankowaniem. Na mapie widoczne jest miejsce tankowania (z możliwością zmiany skali mapy).

Do góry strony

 


Systemy do monitoringu, ochrony i logistyki

Telefon:
+48 605 134 014

Fax: 
+48
(58) 340 08 80

Adres:
ul. Kubusia Puchatka 2 (na terenie firmy ARAT)
80-308 Gdańsk

Subskrypcja

Jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach w serwisie XPRO, prosto do Twojej skrzynki e-mailowej, zapisz się!

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2006 Xpro. Realizacja: artgalen